آن‌گاه که اندیشه‌ها به سوی تفاهم و پاکی پر می‌کشند

ساخت وبلاگ
چکیده : نوشاده نوشادی: ساعت دقیقا یک ‌و سه دقیقۀ روز سه شنبه ۲۸ دی ماه است و جمعی متشکل از نمایندگان گروه خو... با عنوان : آن‌گاه که اندیشه‌ها به سوی تفاهم و پاکی پر می‌کشند بخوانید :

نوشاده نوشادی: ساعت دقیقا یک ‌و سه دقیقۀ روز سه شنبه ۲۸ دی ماه است و جمعی متشکل از نمایندگان گروه خود جوش مردمی دوستداران بهداشت محیط با مدیریت فرید نامی ورئیس اداره ورزش وجوانان؛ سید یوسف حسینی در دفتر شهردار اوز مشغول تبادل نظر هستند.

با چند دقیقه تاخیر به این جلسه رسیدم و ورودم باعث شد در صحبت ها ی رئیس اداره ورزش وجوانان وقفۀ کوتاهی ایجاد شود . شاید دلیل این‌که هنوز نتوانستم خود را با این گروه فوق العاده مقید به  اصول های اخلاقی مخصو صا رعایت وقت تطبیق دهم این است که تازگی به عضویت گروه در آمده ام وآشنایی چندانی با اصول حاکم بر این جمع ندارم.

هر چند در جلسه ای که درست در اولین روز عضویتم تشکیل شد  نیز آن‎چه بیش از هر چیز برایم موجب تعجب شد  دغدغۀ مدیر گروه از این بود که حرف ها در کمترین زمان ممکن زده شود که وقت ارباب رجوع گرفته نشود و پشت درب معطل نمانند.

 برایم تازگی داشت زیرا آن‌چه مرکز توجه جوانی از دل مردم در اولویت قرار داشت ارباب رجوع بود، نه خودشان و یا شهردار!

این‌بار سخنان رئیس اداره ورزش وجوانان در مورد ایجاد فضای سبز مناسب برای پیست پیاده روی بود که به درخواست شهروندان علاقمند به پیاده روی وحمایت وپیگیری گروه مردمی دوستداران بهداشت محیط  صودت گرفته بود

بی تردید ورزش های همگانی از جمله پیاده روی از بارزترین ضروریات در تامین سلامت عمومی جامعه محسوب می شود که به گفته ی رئیس اداره ورزش وجوانان هنوز امکان آن فراهم نشده است. جاده سلامت باید در حد استاندارد مناسب برای شهروندان اختصاص داده شود و تنها فضای موجود محوطه چمن باشگاه ورزشی است که در حال حاضر در وضعیت استادارد ومناسب برای پیاده روی قرار نداد و نیاز به صرف هزینه برای پاکسازی کلی محوطه، هرس انبوه درختان واز بین بردن بوته های هرز دارد تا  فضای مناسب ایجاد شود. 

ایشان دلیل این‌که تا کنون چنین خدماتی انجام نشده را چندین مورد ذکر کردند که یکی از آن‌ها در اختیار  نداشتن نیرو برای رسیدگی به فضای سبز بود که به طور کلی عملا تربیت بدنی هیچ نیرویی در اختیار ندارد و متاسفانه امکانات در حد بخش به اینجا تعلق می‌گیرد با این حال خدماتی که تا کنون از طرف اداره ورزش وجوانان با همت خود  مردم داده شده بسیار فراتر از حد یک بخش  بوده است. در این مورد نیز بخشی از هزینه را عزیزانی که پیاده روی می‌کنند خودشان به عهده گرفته اند و سهمی نیز از طرف گروه بهداشت محیط قرار است تامین شود و قسمت باقی مانده را نیز خود اداره تربیت بدنی متقبل می شود به همین دلیل از مهندس مسعود کراماتی؛ شهردار اوز نیز تقاضا شد از طرف شهرداری حمایت لازم صورت بگیرد تا این خواسته تحقق پذیرد

مهندس کراماتی؛ شهردار نیز پس از ابراز علاقه به همکاری در زمینه هایی که مربوط به امور مردمی است قول مساعد دادند تا ماشین آلات و نیروی شهرداری در زمان مناسب که دیگر امورها لنگ نماند حتی اگر لازم بود یک روز کامل  در اختیار انجام این کار قرار گیرد

نتیجه این جلسه چند دقیقه‌ای میان نمایندگان اعضای یک گروه مردمی و رئیس یک اداره با شهردار این خواهد بود که در آینده ای نزدیک شاهد یک فضای سبز و زیبا درست واقع در وسط شهر مان اوز در شان ومنزلت شهروندان و عزیزان ورزش دوست خواهیم بود.

 

 

 

 

 

 

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : جمعه 29 دی 1396 ساعت: 14:27