آغاز رقابت اوز با ۱۴۵ شهر برای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران

ساخت وبلاگ
چکیده : ارزیابی و داوری اولیۀ چهارمین دورۀ انتخاب پایتخت کتاب ایران و روستاها و عشایر دوستدار کتاب آغاز شد. ... با عنوان : آغاز رقابت اوز با ۱۴۵ شهر برای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران بخوانید :

ارزیابی و داوری اولیۀ چهارمین دورۀ انتخاب و روستاها و عشایر دوستدار کتاب آغاز شد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی رویدادهای ترویج کتابخوانی «ابراهیم حیدری» معاون دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی، با اعلام این خبر افزود: «حدود ۱۳۰۰ اثر از روستاها و مناطق عشایری به دبیرخانه رسیده است و١٤٦شهر از ۲۹ استان کشور نیز، برنامه‌های خود را برای ما ارسال کرده‌اند.»

وی افزود: «سال گذشته ۱۰۰ شهر و ۹۰۰ روستا و منطقۀ عشایری برای انتخاب پایتخت کتاب و روستاها و عشایر دوستدار کتاب با هم کردند که افزوده شدن به این آمار در سال جاری، نشان از رشد ٤٠ درصدي شهرها و روستا هاي شركت كننده دارد. این رشد نشان می‌دهد که این برنامه، مورد توجه روستاها و شهرهای سراسر کشور قرار گرفته و توانسته است به بخشی از اهداف اولیۀ خود که همان گسترش فعالیت‌ها به سراسر کشور و از طرفي ديگر ايجاد رقابت فرهنگي بين شهرها و روستاهاي  بوده دست پیدا کند.»

حیدری گفت: «بررسی‌های اولیۀ همکاران ما نشان می‌دهد که پرونده‌ها و برنامه‌های ارسالی، از رشد کیفی نیز برخوردار  است  و استان‌‎ها، شهرها و روستاهایی که سال گذشته در این دو رویداد فرهنگی شرکت نکرده بودند یا حضور کمرنگی داشتند، امسال به‌صورت جدی و با برنامه اي مدون  و طرحهاي متنوع به عرصۀ رقابت وارد شده‌اند.»

آیین پایانی چهارمین دورۀ انتخاب پایتخت کتاب ایران و روستاها و عشایر دوستدار کتاب، هفتم اسفند ماه در تهران برگزار می‌شود.

پیش از این شهرهای اهواز، نیشابور و بوشهر، موفق به کسب پایتخت کتاب ایران شده بودند. در سومین دوره انتخاب پایتخت کتاب ایران، اوز پس از بوشهر به مقام دوم و عنوان‌ شهر برگزیده خلاق در عرصه کتابخوانی دست یافت.

 

 

 

 

 

 

 

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 28 دی 1396 ساعت: 11:12