۶۰ تا ۷۰ ساله های اوز در کارگاه هنردرمانی شرکت کردند

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  اولین کارگاه هنردرمانی برای افراد ۶۰ تا ۷۰ ساله، در خانۀ فرهنگ اوز برگزار شد. در اين كارگاه که توسط مينو محمودپور برگزار و هدايت شد، بيست دقیقۀ اول به تمرينات آرام كردن ذهن و تمركز به بدن فيزيكي برای رفع تنش و استرس اختصاص یافت.

  سپس با انجام فنون و روش‌های خاصي با هدف تشكر و قدرداني از تمام زحمات و زیبایی‌هایی كه عزيزانمان (پدرها، مادرها، يا مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌هایمان) براي ما خلق كرده‌اند و به وديعه گذاشته‌اند، ادامه يافت.
  محمودپور گفت: اگرچه آموختن و پرداختن به هر نوع هنر، در ذات خود درمان به همراه دارد، اما هنردرماني با آموختن هنر تفاوت دارد و تمرينات آن، هدفمندانه و نمادين و با هدف افزايش آگاهي، لذت و تعامل با احساسات خود و ديگران است.


  دور اول اين كارگاه در هشت جلسه تنظیم شده است و جلسات بعدی نیز ادامه خواهد داشت.
  مینو محمودپور در مورد علت انتخاب این گروه سنی گفت: از آنجایی که این گروه سنی فرصتی برای تمرین هنر، تخلیۀ روحی از طریق هنر، لذت بردن با هنر و خلق چیزی که درون ما نیاز به شکوفایی دارد، نداشته‌اند، انتخاب‌ شده‌اند.


  هنر می‌تواند اوقات فراغت را -که در این گروه سنی کم نیست- زیبا کند. هنر برای همه است، اما زندگی، به خیلی از افراد این فرصت را نداده که از هنر خود استفاده کنند و لذت ببرند.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 18 دی 1396 ساعت: 16:19
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها