۶۰ تا ۷۰ ساله های اوز در کارگاه هنردرمانی شرکت کردند

ساخت وبلاگ
چکیده : اولین کارگاه هنردرمانی برای افراد ۶۰ تا ۷۰ ساله، در خانۀ فرهنگ اوز برگزار شد. در اين كارگاه که توسط ... با عنوان : ۶۰ تا ۷۰ ساله های اوز در کارگاه هنردرمانی شرکت کردند بخوانید :

اولین ، در خانۀ فرهنگ اوز برگزار شد. در اين كارگاه که توسط مينو محمودپور برگزار و هدايت شد، بيست دقیقۀ اول به تمرينات آرام كردن ذهن و تمركز به بدن فيزيكي برای رفع تنش و استرس اختصاص یافت.

سپس با انجام فنون و روش‌های خاصي با هدف تشكر و قدرداني از تمام زحمات و زیبایی‌هایی كه عزيزانمان (پدرها، مادرها، يا مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌هایمان) براي ما خلق كرده‌اند و به وديعه گذاشته‌اند، ادامه يافت.
محمودپور گفت: اگرچه آموختن و پرداختن به هر نوع هنر، در ذات خود درمان به همراه دارد، اما هنردرماني با آموختن هنر تفاوت دارد و تمرينات آن، هدفمندانه و نمادين و با هدف افزايش آگاهي، لذت و تعامل با احساسات خود و ديگران است.


دور اول اين كارگاه در هشت جلسه تنظیم شده است و جلسات بعدی نیز ادامه خواهد داشت.
مینو محمودپور در مورد علت انتخاب این گروه سنی گفت: از آنجایی که این گروه سنی فرصتی برای تمرین هنر، تخلیۀ روحی از طریق هنر، لذت بردن با هنر و خلق چیزی که درون ما نیاز به شکوفایی دارد، نداشته‌اند، انتخاب‌ شده‌اند.


هنر می‌تواند اوقات فراغت را -که در این گروه سنی کم نیست- زیبا کند. هنر برای همه است، اما زندگی، به خیلی از افراد این فرصت را نداده که از هنر خود استفاده کنند و لذت ببرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 18 دی 1396 ساعت: 16:19