امام جمعه لار در دانشگاه آزاد اوز: معجزه پیامبر اسلام از جنس قلم و اندیشه بود

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  حجت الاسلام دکتر موسوی امام جمعه لار یکی از سخنرانان مراسم هفته پژوهش و سایر مناسبت های دانشگاه آزاد مرکز اوز بود.

  در این مراسم که راس ساعت تعیین شده و بدون تاخیر آغار شد امام جمعه لار، با بیان این که جنس معجزه پیامبر اسلام از جنس قلم و اندیشه بود، تفاوت آن را  با معجزات سایر پیامبران ناشی از رشد و بلوغ عقلی مردم دانست. شهید مطهری در موضوع علم و ثروت می گوید: جامعه ای که ثروت داشته باشد اما علم نداشته باشد نمی تواند از خود محافظت کند.

  ایران اسلامی هم ثروت دارد و هم در مسیر علم آموزی قرار گرفته است. ما سوم نفت و اول گاز جهان هستیم، در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس قرار داریم و رتبه ۱۷ در تولید مقالات علمی قرار داریم که همه این ها نوید آینده خوبی می دهد.

  امام جمعه لار افزود: بنا به گفته حضرت علی (ع) ۲ نوع علم اکتسابی و پرورشی داریم که باید در هر ۲ علم پیشرفت کنیم همچنان که دانشمندان و شهدای هسته ای این گونه بودند.

  دکتر موسوی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر جنبش نرم افزاری افزود: تولید علم در جوامع اسلامی بر اساس اصالت حق است و در جوامع غربی براساس اصلت منفعت است. براساس اصالت حق دروغ، تهمت و غیبت حرام است و از هر راهی نمی توان به هدف رسید.

  امام جمعه لار در پایان بر دایر شدن اتاق فکر و کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: از این طریق می توان به وحدت حوزه و دانشگاه و پژوهش های کاربردی نزدیک تر شد.

   

   

   

   

   

   

   

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : يکشنبه 3 دی 1396 ساعت: 18:49
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها