امام جمعه لار در دانشگاه آزاد اوز: معجزه پیامبر اسلام از جنس قلم و اندیشه بود

ساخت وبلاگ
چکیده : حجت الاسلام دکتر موسوی امام جمعه لار یکی از سخنرانان مراسم هفته پژوهش و سایر مناسبت های دانشگاه آزاد... با عنوان : امام جمعه لار در دانشگاه آزاد اوز: معجزه پیامبر اسلام از جنس قلم و اندیشه بود بخوانید :

حجت ال مرکز اوز بود.

در این مراسم که راس ساعت تعیین شده و بدون تاخیر آغار شد امام جمعه لار، با بیان این که جنس بود، تفاوت آن را  با معجزات سایر پیامبران ناشی از رشد و بلوغ عقلی مردم دانست. شهید مطهری در موضوع علم و ثروت می گوید: جامعه ای که ثروت داشته باشد اما علم نداشته باشد نمی تواند از خود محافظت کند.

ایران اسلامی هم ثروت دارد و هم در مسیر علم آموزی قرار گرفته است. ما سوم نفت و اول گاز جهان هستیم، در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس قرار داریم و رتبه ۱۷ در تولید مقالات علمی قرار داریم که همه این ها نوید آینده خوبی می دهد.

امام جمعه لار افزود: بنا به گفته حضرت علی (ع) ۲ نوع علم اکتسابی و پرورشی داریم که باید در هر ۲ علم پیشرفت کنیم همچنان که دانشمندان و شهدای هسته ای این گونه بودند.

دکتر موسوی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر جنبش نرم افزاری افزود: تولید علم در جوامع اسلامی بر اساس اصالت حق است و در جوامع غربی براساس اصلت منفعت است. براساس اصالت حق دروغ، تهمت و غیبت حرام است و از هر راهی نمی توان به هدف رسید.

امام جمعه لار در پایان بر دایر شدن اتاق فکر و کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: از این طریق می توان به وحدت حوزه و دانشگاه و پژوهش های کاربردی نزدیک تر شد.

 

 

 

 

 

 

 

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : يکشنبه 3 دی 1396 ساعت: 18:49