پژوهش سرای بدری اوز میزبان همایش سلول های بنیادی

ساخت وبلاگ
چکیده : پژوهش سرای بدری اوز امروز۲۸ آذر، میزبان همایش سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با حضور بالغ بر ۱۵۰ ن... با عنوان : پژوهش سرای بدری اوز میزبان همایش سلول های بنیادی بخوانید :

و پزشکی بازساختی با حضور بالغ بر ۱۵۰ نفر دانش آموز متوسطه دوم(پایه دهم و یازدهم تجربی) بود.

در این همایش دبیران  رشته های زیست، شیمی و علوم تجربی و دانش آموزان منطقه اوز، شهرستان لار و گراش حضور داشتند.

مدرس و استاد این همایش دکتر عباس قربانخانی،PhD بیوتکنولوژی_مدیر پژوهشکده سلول های بنیادی آموزش و پرورش فارس بود. دکتر حامد توکلی PhD شیمی تجزیه، سرگروه آموزشی شیمی ناحیه ۴ و  دکتر رضا شهریاری،PhD پاتولوژی، مسئول بخش مبارزه با بیماری های دامی دامپزشکی شیراز وی را همراهی می کردند.

 در ابتدای همایش محمدرضا رضایی رئیس اداره آموزش و پرورش به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن خوشامدگویی و خيرمقدم به حضور اساتید و میهمانان از حضور و همراهی مسئولین شهر نیز تقدیر و تشکر نمودند.و سپس به ضرورت آشنایی دانش آموزان با علوم نوین اشاره کرد.

در ادامه برنامه ایراندخت صدیقی مدیر پژوهش سرای بدری ضمن خوشامدگویی به حضور میهمانان، اشاره کرد و  علوم و فناوری سلول های بنیادی و کاربرد آن در پزشکی بازساختی با استقبال بسیاری از سوی محققین و دانشمندان جهان مواجه شده و سرمایه گذاری های چشم گیری نیز توسط شرکت های بزرگ کشورهای پیشرفته صورت گرفته است. وی افزود: این همایش فرصت مغتنمی است تا دانش آموزان با مفاهیم این دانش راهبردی آشنایی بیشتری پیدا کنند.

جلسه با کارگاه دکتر قربانخانی در مورد سلول های بنیادی تا ساعت ۱۰ ادامه داشت و در پایان جلسه پرسش و پاسخ بود که با استقبال بسیار خوب از سوی دانش آموزان مواجه شد.

بعد جلسه این اساتید به همراهی ایراندخت صدیقی، فریبا صالحی رئیس  شورای شهر و ناهید نامی از آزمایشگاه مرکزی انگاشته و موزه مردم شناسی اوز بازدید داشتند. این اساتید مردم اوز را مردمی فرهنگ دوست، اجتماعی و خیر معرفی کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت: 22:58