جای خالی نام اوز در میان ۱۷ توافق سفر استاندار به شهرستان

ساخت وبلاگ
چکیده : ابراهيم احمدي: زمزمه های سفر آقای تبادار استاندار فارس در دولت دوازدهم، به لارستان از هفته وحدت به ب... با عنوان : جای خالی نام اوز در میان ۱۷ توافق سفر استاندار به شهرستان بخوانید :

ابراهيم احمدي: زمزمه های سفر آقای تبادار استاندار فارس در دولت دوازدهم، به لارستان از هفته وحدت به بعد شنیده می شد اما یکی دوبار لغو شد تا این که ۲۵ و ۲۶ آذر، شرایط برای حضور در لارستان و گراش مهیا شد.

استاندار فارس که مدیران کل و معاونین استانداری، ایشان را همراهی می کردند علاوه بر شرکت مراسم افتتاحیه و کلنگ زنی و  بازدید از مراکز اقتصادی و خدماتی، نشست هایی با فعالین سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و خیرین و فعالین اقتصادی به صورت جداگانه برگزار کردند.

گرچه مردم بخش و شهر اوز که بیش از ۹۰ درصد رای  آنان در انتخابات  ریاست جمهوری۹۶، به دکتر روحانی اختصاص یافته بود، انتظار داشتند استاندار دولت دوازدهم در اولین سفر خود به شهرستان از این بخش بازدید کند، اما گویا این دیدار هامختص مراکز شهرستان بود و اوز که همچنان منتظر ارتقاست، باید از این فرصت ها محروم بماند.

آخرین برنامه سفر استاندار فارس به لارستان و گراش، برگزاری جلسه مشترک شورای اداری استان و لارستان در سالن شهید امامی فرمانداری لارستان بود. در این جلسه علاوه بر سخنرانی فرماندار، نماینده مجلس، امام جمعه لار، رئیس شورای شهرستان و برخی مدیران کل، استاندار نیز به ایراد سخنرانی پرداختند و از اعتقاد راسخ خود به همسایگی با مردم و نشست و برخاست با آنان گفتند.

در این جلسه اعلام شد که ۳۲ درخواست از سوی فرماندار، نماینده مجلس و امام جمعه به دبیرخانه سفر استانداری ارسال شده که ۱۷ مورد منجر به توافق شده است.  وقتی این توافقات ومصوبه ها را می شنیدم خیلی تلاش کردم نام اوز را درمیان توافقات سفر بشنوم اما هرچه بیشتر به پایان توافق می رسیدیم امیدها کمتر شد و آخر قانع شدم که باید به آبرسانی از سد سلمان به جویم، بنارویه و دهستان بیدشهر قناعت کنم.

شهر اوز به عنوان یکی از ۸ شهرلارستان و بخش اوز به عنوان یکی از ۶ بخش شهرستان، خواسته هایی دارد که انتظار می رفت حداقل یکی از آن ها در میان این  ۱۷ توافق گنجانده شود.

هنوز از شکستگی مسیر انتقال آب و قطعی ۱۰ روزه آب در شهر اوز و تاکید همه مسئولین بر ضرورت ساخت مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی بیش از ۴ ماه نگذشته، گرچه از مخزن ۱۵ هزار متر مکعبی برای لار و ۲۵۰۰ متر مکعبی لطیفی، سخن به میان آمد اما نامی از مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی برای اوز برده نشد.  این درحالی است که برخی گزارش های قبلی حکایت از توافق نهایی شورا با سازمان برنامه وبودجه داشت.

 اگرچه استقرار دادگاه و اداره ثبت اسناد و املاک در حوزه قوه قضائیه است اما  علاوه بر مخزن آب، استقرار شبکه بهداشت و درمان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان( برای شهری که به عنوان شهری فرهنگی معروف شده)، ارتقای اداراتی مانند ورزش و جوانان، بهزیستی و…می توانست در این درخواست ها گنجانده شود.

به هرحال این سفر، توافقات و مصوبات آن به پایان رسید اما پیشنهاد می شود برای سفر و شرایط مشابه بعدی با برگزاری جلسات هماهنگی و بررسی اولویت ها، درخواست ها را مستند و مکتوب، ارائه و پیگیری کنیم تا در برنامه و توافقات سفر گنجانده شود و شهر و بخش اوز از این فرصت ها بی نصیب نماند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : دوشنبه 27 آذر 1396 ساعت: 21:20