مسجد جابری در بازار اوزی‌های بندرعباس افتتاح شد/ شهردار و رئیس شورا درآئین افتتاح

ساخت وبلاگ
چکیده : مسجد جابری بندرعباس واقع در بازار اوزی‌های بندرعباس که محل عبادت بسیاری از کسبه بازار به ویژه جوانان... با عنوان : مسجد جابری در بازار اوزی‌های بندرعباس افتتاح شد/ شهردار و رئیس شورا درآئین افتتاح بخوانید :

مسجد جابری بندرعباس واقع در بازار اوزی‌های بندرعباس که محل عبادت بسیاری از کسبه بازار به ویژه جوانان است توسط آقای جابری ساخته شده است و عمری ۲۰۰ ساله دارد.
این مسجد در سال ۱۳۴۸ توسط خانوادۀ شمس بازسازی شده و در سال ۱۳۹۶ نیز با پیگیری های هیئت امنای بازار اوزی ها متشکل از آقایان: حاج عبدالله قاسم پور رئیس هیئت امنا و ابراهیم ملایی، عبدالرضا جوکار، عادل نیازی و محمد اعتمادی به عنوان اعضای هیئت و همت خیرین در دو طبقه مجدداً بازسازی و افتتاح شد.


ساختمان مسجد قبل از بازسازی، بر روی چند فروشگاه ساخته شده و فرسوده گردیده بود. برای بازسازی، خیرین تعدادی از فروشگاه‌ها(۴ باب) را به مسجد اهدا کردند و تعدادی(۱۱ باب) نیز توسط هیئت‌امنای مسجد خریداری شد و پس از اخذ مجوزهای لازم نسبت به بازسازی اقدام گردید. این ساختمان اکنون در دو طبقه با زیر بنای ۵۳۰ متر مربع و به شکلی بسیار زیبا ساخته شده و محل عبادت مؤمنین و کسبه شده است.


در مراسم افتتاح این مسجد حجت الاسلام مریدی نماینده ولی فقیه در استان، جراینی مدیرکل اوقاف استان هرمزگان، آزادی رئیس ادارۀ اوقاف بندرعباس، نمایندۀ آیت‌الله نعیم‌آبادی امام‌جمعۀ بندرعباس،عبدالباعث قتالی امام‌جمعۀ اهل‌سنت بندرعباس، علمای اهل سنت از جمله شیخ عبدالکریم محمدی، سید احمد یگانه، شیخ نادر بیگدلی، شیخ بویه، شیخ محمدصالح پُردل، امینی شهردار بندرعباس، امیری عضو شورای اسلامی بندرعباس، کراماتی شهردار اوز، امین سعیدی و جمع زیادی از مردم متدین تشیع و تسنن و مسئولین بندرعباس و شهرهای اطراف و بازاریان حضور داشتند.

در این مراسم که سه‌شنبه ۲۱ آذر برگزار شد، مدیرکل اوقاف استان هرمزگان، امام‌جمعۀ اهل‌سنت بندرعباس، محمدصالح پردل از علمای اهل‌سنت و عبدالله قاسم‌پور رئیس هیئت‌امنای مسجد جابری سخنرانی کردند.


مسعود کراماتی شهردار اوز نیز ضمن اعلام پیام تبریک مردم اوز و تقدیر از خیرین و همشهریان اوزیِ ساکن بندرعباس، تداوم کارهای خیر توسط همشهریان در اوز و بندرعباس را نشان از بینش والای آنان دانست. وی در پایان نیز پیام تبریک اعضای شورای شهر را قرائت کرد.
در پایان به اعضای هیئت امنا و خیرین این مسجد لوح تقدیر اهدا شد.


عزیمت رئیس شورای شهر اوز به بندر عباس
به دعوت حاج عبدالله قاسمی رئیس هیئت امنای مسجد جابری، فریباصالحي رئیس شورای اسلامی شهر اوز نیز به بندر عباس دعوت شد که وی با همراهی قدریه غیاثی و خانم ها برازنده و امینی از اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر ۲۳ آذر به بندر عباس عزیمت کرد.


صالحی در مراسمی که در موسسه نورالقلوب ۲۲ بهمن برگزار شد طی سخنانی از اهمیت مسجد در اجتماع صحبت کرد و از خیرین و اداراتی که در امر بازسازی مسجد جابری همت کردند، تشکر کرد. رئیس شورای شهر اوز سپس خلاصه ای از اقدامات شورای اسلامی پنجم اوز در چند ماه اخیر را به اطلاع همشهریان مقیم بندر عباس رساند.

دیدار رئیس شورای شهراوز و همراهان از مسجد بازسازی شده جابری بخش بعدی از برنامه های این سفر به بندر عباس بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : يکشنبه 26 آذر 1396 ساعت: 19:44