دانش آموزان منطقه اوز در کارگاه خبرنگاری شرکت کردند | بلاگ

دانش آموزان منطقه اوز در کارگاه خبرنگاری شرکت کردند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

 

۱۰۰ نفر از دانش آموزان علاقه مند شهر و روستاهای تابعه اوز، در مقاطع متوسطه اول و دوم، امروز ۱۹ آذر، در کارگاه خبرنگاری شرکت کردند.

این کارگاه با همکاری معاونت پرورشی و تربیت بدنی، مسئولین سازمان دانش آموزی و کانون فرهنگی شهید راستگو آموزش و پرورش اوز، خانه مطبوعات لارستان و نشریه پیام اوز، در سالن الزهرا برگزارشد.

محمد شاحسنی معاون پرورشی، دوران تحصیلی را فرصتی مناسب برای یادگیری دانست و از دانش آموزان خواست از این دوران بیثشتر استفاده را برای شکوفایی توانمندی و استعدادها ببرند.

خلیل خوشحال مسئول سازمان دانش آموزشی اوز گفت: دانش آموزان با شرکت در این کارگاه به عضویت گروهی در می آیند که می توانند آثار خود را برای انتشار در خبرگزاری پانا و نشریات محلی ارسال کنند و در آن گروه پرسش های احتمالی خود را پرسیده تا به مرور به عنوان خبرنگار حرفه ای شناخته شوند.

ابراهیم احمدی رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات لارستان و مدیر مسئول پیام اوز و اوز امروز، مدرس این کارگاه ۳ ساعته بود. وی در این کارگاه اصول مقدماتی خبرنگاری شامل: تعاریف خبر و خبرنگار، ویژگی های خبرنگار و خبر، ارزش های خبری، عناصر خبر، لید، تیتر و سبک های خبری را تدریس کرد.

در زمان استراحت بین ۲ جلسه کارگاه، شرکت کنندگان از نمایشگاه کتاب که در کانون فرهنگی شهید راستگو دایر بود بازدید کردند. در این کارگاه دانش آموزان ۲ متن خبری از بازدید خود از نمایش و برگزاری کارگاه خبرنگاری را نوشتند که برخی از آن ها در این کارگاه بررسی شد و نقاط قوت و ضعف آن ها توضیح داده شد.

درپایان ازمیان شرکت کنندگان در کارگاه، به نویسندگان ۳ خبر برتر جوایزی ازسوی معاون پرورشی اهدا شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خبرنگاری,...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 24 آذر 1396 ساعت: 9:38