رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاح ساختمان بهزیستی اوز: برای تامین نیروهای انسانی و تجهیزات در خدمت مردم هستیم

ساخت وبلاگ
چکیده : دکتر انوشیروان محسنی بند پی معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاح ساختمان بهزیستی او... با عنوان : رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاح ساختمان بهزیستی اوز: برای تامین نیروهای انسانی و تجهیزات در خدمت مردم هستیم بخوانید :

دکتر انوشیروان محسنی بند پی معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاح ساختمان بهزیستی اوز گفت: اگر در کارها از مشارکت های مردمی استفاده کنیم کارها با موفقیت و سرعت بیشتری پیش می رود.

وی که امروز ۲۰ آذر در جمع مردم و مسئولین در ساختمان نوساز بهزیستی اوز سخن می گفت، افزود: ۲ درخواستی که بخشدار داشتند شامل ارتقای نمایندگی بهزیستی و استقرار تجهیزات توان بخشی بود که آن چه سهم ماست درخدمت مردم اوز هستیم . شاید نتوانیم تابلو ارتقای نمایندگی بهزیستی به اداره را بزنیم زیرا برای ارتقای نمایندگی نیاز به ارتقای بخش به شهرستان است اما می توانیم به اندازه شهرستانی که ۷۰ تا ۸۰ هزار نفر جمعیت دارد نیرو را از بین نیروهای بومی و آقایان و خانم های تحصیلکرده استخدام کنیم تا خدمت کیفی و استاندارد را ارائه کنند.

اعتقاد داریم نیت خیر خواهانه و نیکو کارانه ای پشت ساخت این ساختمان بوده و این بنا با ۷۰۰ مترمربع زیر بنا به خوبی شکل گرفته است. از سوی دیگر در دنیای روبه تحول، نیاز جامعه است تاخدمات تخصصی ارائه شود . بهزیستی که از تخصصی ترین نهادها در پیشگیری از آسیب های اجتماعی است، خواسته های تجهیزاتی اوز را پیگیری می کنیم.

در بخش تجهیزات  توانبخشی ، اقدامات خوبی در بخش پیشگیری داریم مانند غربالگری، شنوایی سنجی و تنبلی چشم. تکلیف ماست که غربالگری ژنتیک نیز با همکاری با دانشگاه های علوم پزشکی داشته باشیم بنابراین تا آن جایی که بتوانیم در خدمت مردم اوز هستیم. برای تقویت اعتمادسازی و انجام وظایف قانونی ضروری است در این زمینه ها با مردم همراهی کنیم.

در مراسم افتتاح ساختمان بهزیستی اوز علاوه بر رئیس سازمان بهزیستی کشور، دکتر جعفرپور نماینده مردم در مجلس، دکتر فرید معاون امور اجتماعی، دکتر کوزه گر قائم مقام مشارکت های اجتماعی سازمان بهزیسیتی کشور، دکتر شاه ولد مدیر کل روابط بین الملل، دکتر موسوی مدیر کل بهزیستی فارس، حسنی معاون استاندار و فرماندار لارستان، موسوی مدیر کل امور اجتماعی استانداری، آزادی مدیر کل پدافند غیر عامل ایتانداری، بال افکن رئیس بهزیستی لارستان، آتش فراز بخشدار، اعضای شوراهای شهر و روستا، علما و جمعی از مسئولین، معتمدین، اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره انجمن خیریه و سایر انجمن ها، مددجویان و کارکنان بهزیستی حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم پس از قرائت قرآن توسط روشندل امین محمدی آزاد از فیشور و خوش آمد گویی توسط رمیصا زمانی از کودکان هنرمند اوز، آتش فراز بخشدار  اوز ضمن تقدیر از خیرین و تشکر از میهمانان ارتقای نمایندگی بهزیستی به اداره و تامین تجهیزات توانبخشی برای این نمایندگی را خواستار شد.

مسعود کراماتی شهردار و رئیس هیئت امنای انجمن خیریه اوز گفت: این ساختمان با زیر بنای ۷۰۰ مترمربع با مشارکت مردمی و سازمان بهزیستی ساخته شده است. ۱۲۰۰ مترمربع زمین این ساختمان را وراث حاج خلیل جعفری، وراث حاج محمد صالح حاج عبدالرحمن علوی و محمد نامور اهدا کردند که بالغ بر ۷ میلیارد ریال ارزش دارد. برای هزینه ساخت نیز علاوه بر ۳۵۰ میلیون تومانی که از سوی بهزیستی اختصاص یافته است، ۴۰۰ میلیون تومان نیز ازسوی انجمن خیریه سلمان فارسی اوز به نیابت از خیرین هزینه شده است. وی از برنامه های آتی انجمن خيريه مبنی بر ساخت تفرجگاه روزانه برای سالمندان سخن گفت.

پس از پایان مراسم میهمانان از بخش های مختلف بازدید کردند. برخی از حضار و معلولین حاضر در مراسم ، حين بازديد خواستار توجه بیشتری به مددجویان و تامین خواسته های آنان شدند. پیشنهاداتی مانند انجام تمام امور درمانی و رفاهی مددجویان در نمایندگی بهزیستی اوز و خودداري از اعزام به موكز شهرستان، دادن امتیازاتی مانند معافیت مالیاتی برای افرادی که با معلولین همکاری می کنند نیز ارائه شد.

در این ساختمان بخش های مختلفی مانند: پذیرش، اداری، پیشگیری، توان بخشی و فیزیوتراپی، مشارکت های مردمی، آسیب های اجتماعی و ….تعبیه شده است و حیاط آن نیز به نحوی طراحی شده است که علاوه بر زيبايي برای نشست های سالمندان و…قابل استفاده باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بهزیستی,ساختمان,بهزیستی,نیروهای,تجهیزات,...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : جمعه 24 آذر 1396 ساعت: 9:38