رئیس آموزش و پرورش اوز در همایش تجلیل از پژوهشگران: آموزش پایه پژوهش و پژوهش معبر دانستن است

ساخت وبلاگ
چکیده : همایش تجلیل از پژوهشگران برتر، به مناسبت هفته پژوهش امروز ۲۱ آذر، در سالن پژوهش سرای بدری اوز برگزار... با عنوان : رئیس آموزش و پرورش اوز در همایش تجلیل از پژوهشگران: آموزش پایه پژوهش و پژوهش معبر دانستن است بخوانید :

همایش تجلیل از پژوهشگران برتر، به مناسبت هفته پژوهش امروز ۲۱ آذر، در سالن پژوهش سرای بدری اوز برگزار شد.

رضایی رئیس اموزش و پرورش اوز، هفته پژوهش را هفته ای دوست داشتنی برای اهالی پژوهش و تحقیق دانست زیرا آموزش پایه پژوهش و پژوهش معبر دانستن است. وی آموزش و پرورش را خاستگاه تحقیق دانست و افزود: باید از پژوهش مبتنی بر عمل یا اقدام پژوهی استقبال کرد.

رئیس آموزش و پرورش اوزگفت: در منطقه اوز بستر تحقیق فراهم است. پژوهش سرای بدری در بین ۵۹ پژوهش سرای استان به مقام دوم دست یافته است و در بین پژهش سراهای تاز تاسیس که در ۵ سال اخیر کد از وزارت گرفته اند مقام اول را به دست آورده است. پژوهش سرای بدری سال گذشته این کد را از وزارت آموزش و پرورش گرفته است و خانم ایراندخت صدیقی سال گذشته به تنهایی در این پژوهش سرا خدمت کرده است اما در سال جاری چند نیرو اضافه شده اند. وی در پایان گفت ۴ نفر از دانش آموزان در مدارس فصلی خلاقیت بنیاد نخبگان مقام اول استانی را کسب کرده اند.

ایراندخت صدیقی مدیر پژوهشسرای بدری نیز در این مراسم گفت: این پژوهشسرا که از مهر ۹۵ شروع به فعالیت کرده است، با چالش زیادی روبه رو بوده است اما توانست مقام دوم استان را کسب کند. وی با اشاره با رقابت با پژوهشسراهای قدر مرکز استان و شهرستان های جهرم وفسا و…گفت: ارزیابی ها  براساس چشم انداز، اهداف و برنامه است و صرفا مستند سازی نبوده است. سال گذشته بیشتر تمرکز بر شناساندن پژوهش سرا بین دانش آموزان، همکاران و عموم مردم بوده اما در سال جاری برنامه ها بر تربیت دانش آموزان پژهش گر متمرکز است. بر همین اساس در هفته آینده همایش سلول های بنیادی با همکاری ناحیه یک شیراز، دانشگاه پیام نور و بنیاد ملی نخبگان با حضور پژوهش گران مناطق آموزش و پرورش لار، گراش، خنج، جویم و اوز به میزبانی این پژوهشسرا برگزار می شود.

صدیقی از درخواست ۲ دبیرخانه استانی جشنواره علمی پژوهشس استان و داروهای گیاهی خبر داد و اظهار امیدواری کرد با هر ۲ موافقت شود. وی با یاد آوری آن که باید دید خود را نسبت به پژوهش سرا و امکانات ان تغییر دهیم گفت: باید جهانی فکر کنیم و منطقه ای عمل کنیم.

در ادامه مراسم از ۴ نفر از دانش آموزان پژوهشگر به عنوان سفیران بنیاد ملی نخبگان استان فارس در منطقه اوز شامل: مهناز طاهری از دبیرستان مشفق فیشور، امیر بناری از دبیرستان پویندگان اوز، الهه حسینی از دبیرستان رهنما و سمانه کریم زاده از مدرسه پروین اعتصامی کوره تجلیل شد. و آنان دیدگاه های خود را با اعتماد  به نفس و امید آفرینی در موضوعات مختلف بیان کردند.

در ادامه مراسم از دانش آموزانی که در جشنواره دستاوردهای علمی پژوهشی استان حائز مقام شده، مدیر پژوهش سرا و دبیران و کارکنان آموزش و پرورش اوز که مقاله یا کتاب تالیف کرده اند با اهدای لوح و هدایا تقدیر شد.

در این مراسم علاوه بر رئیس آموزش و پرورش ، معاونین ، کارکنان و دبیران، بخشدار، رئیس دانشگاه پیام نور، رئیس و نائب رئیس شورای شهر، اعضای هیئت امنای پژوهش سرای، هدایت نامی، محمد صدیق پیرزاد، عبدالحمید پیشدادو …ازاعضای کمیته مشورتی آموزش و پرورش، فروغ هاشمی رئیس ارشاد، رئیس نمایندگی اصناف، دانش آموزان و خانواده ها حضور داشتند.

در پایان این مراسم که حسین زمانی کارشناس آموزش ابتدایی مجری آن بود، سجاد یوسفی معلم دبستان زمین پیما که اختراع وی به ثبت رسیده است توضیحاتی در مورد اختراع خود داد.

به مناسبت هفته پژوهش و کسب مقام دوم استانی پژوهش سرای بدری با ایراندخت صدیقی مدیر پژوهش سرای بدری و امیر بناری از سفیران بنیاد ملی نخبگان استان فارس در منطقه اوز گفت و گوی اختصاصی انجام شده که در شماه ۱۹ پیام اوز به چاپ می رسد.

 

 

 

 

 

 

پژوهشگران,...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : جمعه 24 آذر 1396 ساعت: 9:38