افتتاحیه پروژه ورزشی«چغان» میعادگاه مردم و بزرگان ورزش کشور

ساخت وبلاگ
چکیده : ابراهیم احمدی: در مراسم تجلیل از خیرین ورزش در مرکز شهرستان اعلام شده بود به دلیل محدودیت وقت، کاروا... با عنوان : افتتاحیه پروژه ورزشی«چغان» میعادگاه مردم و بزرگان ورزش کشور بخوانید :

ابراهیم احمدی: در مراسم تجلیل از خیرین ورزش در مرکز شهرستان اعلام شده بود به دلیل محدودیت وقت، کاروان بزرگان ورزش در مسیر اعزام از مرکز شهرستان به روستای چغان برای افتتاح پروژه زمین چمن مصنوعی، توقف نخواهند داشت. اما به رسم میهمان نوازی بنر خوش آمد درب اداره ورزش و جوانان اوز نصب شد و جمعی از خردسالان اسکیت باز و تیم فوتبال پیشکسوتان نیز آمادگی استقبال را داشند. تا ساعت ۱۳:۴۵ کاروان نیامد تا این که مشخص شد، آنان از مسیر بولوار ابوذر غفاری به سمت روستای چغان رفته اند.

ما نیز به اتفاق سید یوسف حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان اوز، به سمت چغان به حرکت در آمدیم. روبه روی پیست اسب سواری از کاروان سبقت گرفتیم. به روستای بلغان که رسیدیم جمعی از مردم را دیدیم که آنان نیز به استقبال بزرگان ورزش کشور آمده بودند، گویا کاروان در بلغان نیز توقف نداشته اما دکتر جعفرپور نماینده مجلس و مدیر کل ورزش و جوانان استان از سالن سرپوشیده حسن پور بلغان بازدید کردند.

مسیر ورودی به چغان به بنرهای خوش آمد و استقبال از مشاهیر فوتبال آراسته شده بود. ساعت ۱۵ به روستا رسیدیم و پس از استقبال و راهنمایی در پارکینگ اختصاص یافته که حدود ۵۰۰ متر از محل افتتاح دور بود، خودرو را مستقر کرده و پیاده خود را به محل مراسم رساندیم.

جمعیت گسترده ای در محل افتتاح حضور داشتند که به ۲ بخش تقسیم شده بودند، برخی که ظاهرا از مردم منطقه بودند در صندلی ها بیرون زمین مستقر شده بودند و میهمانان برای استقرار در صندلی های درون زمین راهنمایی می شدند ما نیز در داخل مستقر شدیم.

هنوز کاروان میهمانان نرسیده بودند و با اجرای فیصل تمیز از فرهنگیان باسابقه چغان، برنامه های پیش از مراسم اصلی در دست اجرا بود. ۱۰ دقیقه گذشت تا این که کاروان رسید و با استقبال شرکت کنندگان، میهامانان به محل مراسم رسیدند و پس از افتتاح زمین چمن مصنوعی پرشیا آرنا چغان، مراسم رسما آغاز شد.

این پروژه ورزشی که در داخل روستای چغان واقع است حدود هزار و ۶۰۰ مترمربع مساحت دارد که ۸۴۰ مترمربع آن(۴۲ در۲۰ متر) با چمن مصنوعی درجه یک و رعایت تمامی استانداردها برای فوتبال ۶ نفره پوشانده شده است. این زمین دارای ۳۰۰ صندلی برای تماشاگران است. هزینه  پروژه حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰میلیون تومان برآورد شده است که از سوی وحید جعفری مدیر عامل شرکت آلشپورت در ایران و خاور میانه برای جوانان زادگاه خود تامین شده است.

 

علی کفاشیان، سردار عزیز محمدی، علی فتح الله زاده، حمید استیلی، رضا شاهرودی، محمود کلهر، محمد سیانکی، نادر فریاد شیران، محمد حسین میثاقی، مجتبی پوربخش، علی خلیفه، رضا خسروی و مهدی توتونچی از بزرگان فوتبال و رسانه از تهران در مراسم حاضر بودند. از استان فارس نیز کامیاب مدیر کل ورزش و جوانان استان، هادی آیت اللهی و غلامحسین پیروانی، هنر پیشه رئیس هیئت فوتبال استان و… به دعوت بانی این پروژه ورزشی پاسخ داده و در مراسم حضور داشتند.

دکتر جعفرپور نماینده مردم در مجلس و رئیس کمیسیون فرهنگی، حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و معاونین، طیبی رئیس اداره ورزش و جوانان لارستان و جمع زیادی ازعلما، مردم و مسئولین از شهرستان ها و بخش های لارستان، خنج و گراش و مردم بلوک ازراه دور و نزدیک از جمله دیگر شرکت کنندگان دراین مراسم بودند.

با آغاز رسمی مراسم مجتبی پور بخش از مجریان صدا و سیما در جایگاه مستقر شد و از محمد حسین میثاقی همکارش خواست او را همراهی کرد اما میثاقی مکررا جایگاه را برای گرفتن عکس ترک می کرد که از اعتراض همکارش پور بخش مصون نماند.

وحید جعفری بانی پروژه زمین چمن مصنوعی «پرشیا آرنا چغان» و مدیر عامل شرکت آلشپورت در ایران و خاور میانه، اولین سخنرانی بود که در جایگاه حضور یافت. وی با تشکر ازحضور مردم و مسئولین و مشاهیر فوتبال ایران گفت: هدف بزرگ ما انگیزه دادن به جوانان برای حضور بیشتر در میادین ورزشی و تقدیر از خیرینی است -که به مقوله ورزش به عنوان نیاز امروز جامعه- اهمیت می دهند. وی از مردم منطقه در کمک به زلزله زدگان تشکر کرد و از زبان رئیس هیئت فوتبال استان از اختصاص مجوز مدرسه فوتبال و برگزاری رایگان کلاس های فنی در بلوک در آینده سخن گفت.

دکتر جعفرپور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تبریک هفته وحدت، از بها دادن به ورزش در مجلس گفت. وی از مشارکت مردم منطقه در عرصه های مختلف به ویژه ورزش تشکر کرد و این پروژه را نمونه ای از مشارکت و همت والای خیرین دانست.

علی کفاشیان نائب رئیس فدراسیون فوتبال در سخنان کوتاهی گفت: در بسیاری از کشورها با کمک فیفا این گونه پروژه ها افتتاح می شود اما در این منطقه مردم در صحنه حضور دارند که باید قدرشناس آنان باشیم. وی نیز اظهار امیدواری کرد با حمایت مسئولین و برگزاری کلاس های تخصصی زمینه حضور ورزشکاران منطقه در سطوح استان، کشور و آسیا فراهم شود.

حمید استیلی و رضا شاهرودی نیز با درخواست مجری برنامه در جایگاه حاضر شدند و از شنیتده های قبلی خود از اقدامات خیرخواهانه مردم منطقه گفتند و افزودند: اکنون که در عمل این همت والا را در ورزش و سایر عرصه ها می بینند که این خدمات منحصر به فرد و ستودنی است.

آنان نیز از کمک مردم به هموطنان زلزله زده سپاسگزاری کردند و گفتند باید حضور مردم در عرصه های مختلف را قدر دانست و به آنان احترام گذاشت.

شیخ محمد صالح انصاری مدیر مجتمع دینی فرهنگی امام شافعی اوز آخرین سخنران مراسم بود که ورزش را مورد تایید قرآن دانست و یکی از دلایلی که خیرین به این مقوله اهمیت می دهند ناشی از اهمیت آن در اسلام است. وی با اشاره به آیاتی از سوره«ص» قرآن و داستان پیامبر یعقوب با فرزندان خود، اهمیت ورزش در اسلام را توضیح داد.

در حین مراسم گروه سرود مصباح الهدی ۲ سرود زنده را اجرا کرد و غلامحسین پیروانی از مربیان فوتبال، مدح خوانی در وصف پیامبر اسلام را اجرا کرد.

در این مراسم حکم محمد تقی شجاع به عنوان مسئول هیئت فوتبال بلوک توسط علی کفاشیان به وی اهدا شد. حب درویش دارنده رکورد گینتس در روپایی زدن با توپ به هنرنمایی پرداخت که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

بازار عکس شرکت کنندگان در مراسم به ویژه عکس های سلفی نوجوانان و جوانان با ورزشکاران مورد علاقه خود هم بسیار گرم بود.

مراسم حدودا یک ساعت و نیم به طول انجامید و حوالی ساعت ۱۷ به پایان رسید. بزرگان فوتبال به سمت شیراز به حرکت در آمدند و شرکت کنندگان نیز به محل خود برگشتند.

 حضور بزرگان و مشاهیر فوتبال و رسانه در منطقه از یک سو و رویکرد و همت خیرین برای تامین زیر ساخت های ورزش از سوی دیگر، نوید آینده بهتری برای نوجوانان و جوانان بلوک و شهرستان می دهد، اگر از فرصت ها استفاده کنیم و قدر آن ها را بدانیم.

عکس از: جعفر کمالی و محمد احمدی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

افتتاحیه,ورزشی«چغان»,میعادگاه,...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : پنجشنبه 16 آذر 1396 ساعت: 6:06