دانشگاه آزاد اوز میزبان همایش حقوق شهروندی از دیدگاه قانون اساسی

ساخت وبلاگ
چکیده : انجمن علوم قضایی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز به مناسب روز تصويب قانون اساسی همایش«حقوق شهروندی از د... با عنوان : دانشگاه آزاد اوز میزبان همایش حقوق شهروندی از دیدگاه قانون اساسی بخوانید :

انجمن علوم قضایی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز به مناسب روز تصويب قانون اساسی همایش«حقوق شهروندی از دیدگاه قانون اساسی» را در سالن فردوسی این دانشگاه برگزاركرد.

در اين همايش ابراهیم مرتضوي دادستان لارستان به سخنراني پرداخت. بر اساس برنامه قرار بود رئیس دادگستری لارستان هم در این همایش حضور پیدا کند اما این اتفاق رخ نداد.

ابراهیم مرتضوی با تبیین ماهیت حقوق شهروندی برای حضار به مفاد کاربردی قانون اساسی و کاربرد آن در زندگی مردم اشاره کرد و گفت:دولت طبق قانون اساسی موظف است شرایطی فراهم کند که مردم بتوانند از مسکن ، درآمد، آزادی بیان و آرامش برخوردار باشند. که این موارد در سایه ی حقوق شهروندی قرار می گیرند. وی افزود: افراد مجرم که در زندان هستند نیز دارای حقوق شهروندی هستند.

دراین همایش که فاطمه قاسمی مدرس دانشگاه مجری بود، قرائت مقاله و تبادل نظر در مورد علوم قضایی توسط دانشجویان دانشگاه آزاد انجام گرفت.

 

 

سپس ابراهیم مرتضوی به سوالات حضار پاسخ داد و عبدالرحیم مقیمی استاد علوم قضایی دانشگاه از عبد العزیز خضری ریاست دانشگاه و انجمن علوم قضایی و دست اندر کاران این همایش تشکر کرد و ابراز  امیدواری کرد که حضار اطلاعات خوبی از قانون اساسی و حقوق شهروندی کسب کرده باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانشگاه,شهروندی,...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 13 آذر 1396 ساعت: 16:23