اختتامیه جام باشگاه های کتاب خوانی فیشور برگزارشد

ساخت وبلاگ
چکیده : مراسم اختتامیه جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان فیشور با حضور عزت الله الوندی نویسنده اعزامی ... با عنوان : اختتامیه جام باشگاه های کتاب خوانی فیشور برگزارشد بخوانید :

مراسم اختتامیه جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان فیشور با حضور عزت الله الوندی نویسنده اعزامی از وزارت ارشاد، ۶ آذر، در سالن آمفی تئاتر رحیم پور  فیشور برگزار شد.

عزت الله الوندی شاعر و نویسنده حوزه کودک و نوجوان گفت: کارکرد شعر و ادبیات در کودکان علاوه بر شکوفایی استعداد و سرگرم کردن آنان، زمینه ساز نگاهی دیگر به جهان است. وی افزود: کودکان ما به قصه نیز نیاز دارند و آنان از نوشتن نباید بترسند.

این نویسنده در مورد فیشور گفت حضورم در این روستا یکی از تجارب خوبی بود که با روستایی خود ساخته آشنا شدم. وی ضمن تبریک به مردم فیشور اظهار امیدواری کرد مردم فیشور از کتابخانه هایی که ساختند و باشگاه های کتابخوانی که تشکیل دادند به خوبی مراقبت کنند و همدیگر به ویژه کودکان را به کتابخوانی ترغیب کنند.

فروغ هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز نیز گفت: اوز و فیشور امسال برای اولین بار باشگاه های کتاب خوانی تشکیل داده و فعالیت های چشمگیری در این عرصه داشته اند. وی با اشاره به نامزدی فیشور به عنوان روستای دوستدار کتاب کودک و زحماتی که در این راستا کشیده شده و تلاش برای گسترش کتابخوانی، اظهار امیدواری کرد فیشور بتواند امسال در این طرح موفق باشد.

ابراهیم احمدی از اعضای هیئت اجرای دبیرخانه پایتخت کتاب اوز با تقدیر از خدمات رئیس ارشاد اوز در گسترش خدمات فرهنگی به روستاها و خرسندی از برنامه های متنوع کتابخوانی در فیشور، موفقیت در این طرح را وابسته به گزارش نویسی دقیق و به موقع و ارسال مستندات به دبیرخانه در وزارت ارشاد دانست و برای همکاری در  این موضوع از طرف دبیرخانه اوز اعلام آمادگی کرد.

در ابتدای این مراسم شاکر عبدی رئیس شورای فیشور ضمن خوش آمد گویی به شرکت کنندگان و میهمانان گفت: پس از این که اوز به عنوان شهر خلاق کشور در عرصه کتابخوانی معرفی شد، فیشور نیز برای افزایش سرانه مطالعه وارد میدان شد زیرا تاکنون هیچ کس و هیچ چیز نتوانسته جای کتاب را بگیرد و وظیفه ما بزرگترهاست که والدین را به کتابخوانی تشویق کنیم.

در این مراسم  عبدالله خانه باز، ملینا آتش افروز، الهام عبدی، ایمانه قلی پور، فاطمه و علی حاجی پور، خردسال مارال حنیفی، آرمیس جوکار، مهناز غفاری، رفیعی، راحیل دلاوری، فاطمه دست آویز  سخنرانی کرده یا به قرائت شعر ومتن پرداختند.

ارائه گزارشی از فعالیت باشگاه های کتابخوانی، اجرای سرود و تئاتر توسط باشگاه های کتابخونی برنا  و گل بابونه و دف زنی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در پایان این مراسم که اجرای آن به عهده مریم پدرام  بود، ضمن تقدیر از خدمات فاطمه حقیقت مسئول خانه فرهنگ فیشور اعلام شد: فیشور دارای ۵ باشگاه کتاب خوانی کودک و نوجوان بوده که مریم پدرام، آسیه حنیفی، فاطمه گل حقیقت، آرمان رنجبر و ایمانه قلی پور مربیان باشگاه ها بودند.

در این مراسم باشگاه های کتابخوانی دوستداران طبیعت با تسهیل گری آرمان رنجبر و باشگاه برنا با تسهیل گری ایمانه قلی پور به عنوان باشگاه های برگزیده اول و باشگاه های چار طاقی، گل های بابونه و آینده سازان به عنوان باشگاه های برگزیده رده دوم معرفی شدند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اختتامیه,برگزارشد,...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : يکشنبه 12 آذر 1396 ساعت: 5:04